TERMIN: 25 DO 31 WRZEŚNIA 2024
CENA: 6999,00 ZŁ / OSOBĘ
ZAKWATEROWANIE ZE ŚNIADANIEM I OBIADOKOLACJĄ
ILOŚĆ MIEJSC: 20
WYLOT Z KRAKOWA DO MARSYLII

 

PROGRAM WYCIECZKI: PROWANSJA NA KONIEC WAKACJI

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wylot z Krakowa o godzinie 08h55. Przylot do Marsylii o godzinie 11h20. Zwiedzanie Aix-en-Provence, zwanego miastem tysiąca fontann, które warto zacząć od bulwaru Le Cours Mirabeaux na Starym Mieście. Jednym z najważniejszych zabytków Starego Miasta jest katedra Saint-Saveur. Uwagę zwraca jej wygląd, przedstawiający mieszankę różnych stylów architektonicznych. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że wprowansalskiej metropolii dużą popularnością cieszą się małe, żółte ciasteczka w kształcie rombów – calissons, które koniecznie trzeba spróbować. Następnie przejazd do Les Baux-de-Provence, miejscowości znajdującej się na szczycie wzgórzza w sercu niewielkiego pasma górskiego Alpille w Prowansji. Jednym z zabytków jest zamek Chateau des Baux z V w., który znajduje się na szczycie wzgórza. Podążając spokojnym spacerem wąskimi, krętymi uliczkami, można podziwiać wyjątkową panoramę miasteczka. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2
Zwiedzanie Arles – prowansalskiego miasta nazywanego Małym Rzymem. Przed wiekami pełniło ważną rolę jako kolonia Juliusza Cezara, a dzisiaj jest wielkim muzeum potwierdzającym potęgę imperium rzymskiego. To również miasto, w którym Vincent van Gogh stworzył swoje najważniejsze obrazy i stracił ucho. Spacer po jednej z dróg do Compostelli. Zwiedzanie Saintes-Maries de La Mer – nadmorskiej miejscowości stolicy regionu Camargue, który słynie z największych w Europie bagnistych terenów utworzonych w delcie Rodanu, białych koni, czarnych byków i różowych flamingów. Uprawia się tu wysokogatunkowy ryż oraz pozyskuje jakościową sól morską. Camargue jest nadmorskim kąpieliskiem Prowansji.

DZIEŃ 3
Zwiedzanie Starego Miasta w Saint-Paul de Vence, które z daleka wygląda jak gniazdo. Zbudowane na niewielkim wzgórzu, średniowieczne miasteczko, to dzisiaj prawdziwa mekka artystów. Następnie przejazd do Eze – średniowiecznego miasteczka, zbudowanego ponad 400 m n.p.m., dzięki czemu roztacza się z niego baśniowy wręcz widok na Lazurowe Wybrzeże. Spacer wąskimi uliczkami sprawia wrażenie zwiedzania zamku, który nie ma końca. Spacer po egzotycznym ogrodzie w Eze, jednym z najpiękniejszych ogrodów na francuskiej Riwierze. Wizyta w perfumerii Fragonard w Grasse, niedaleko Nicei, gdzie zwiedzimy zakład produkcyjny, muzeum perfum i będzie można kupić kosmetyki w sklepie firmowym.

DZIEŃ 4
Zwiedzanie Saint-Remy-de-Provence – prowansalskiego miasteczka z bogatą przeszłością, gdzie urodził się Nostradamus, a Van Gogh malował i leczył się psychiatrycznie. Targ prowansalski w Saint-Remy-de-Provence. Zwiedzanie klasztoru Saint-Paul-de-Mausole, w którym przebywał van Gogh po obcięciu ucha. Przyjazd do Awinionu – miasta położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi, dawnej siedziby arcybiskupów i papieży. Zwiedzanie miasta: majestatyczny Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame des Doms, znany z piosenki most Saint Bénezét, malowniczy Place Crillon, Place de l’Horloge – centralny punkt miasta, z teatrem, ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami. Czas na obiad. Przejazd do Chateauneuf du Pape gdzie powstają jedne z najbardziej cenionych win na świecie. Wszystko za sprawą papieża Jana XXII, który rezydował w Awinionie w XIV w., a w Cahteauneuf kazał zbudować swoją letnią rezydencję i winnice. Z papieskiej posiadłości zostały tylko ruiny, za to winnice mają się świetnie. To łącznie 3000 ha winnic, które przede wszystkim produkują świetne wino czerwone. Wieczorem – spacer pod Pont du Gard – kamiennym mostem na rzece Gardon, zbudowanym przez Rzymian. Na jego górze znajduje się kanał będący częścią akweduktu. Most wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

DZIEŃ 5
Przejazd do Gordes, malowniczej miejscowości położonej tarasowo wokół góry, na której szczycie wznosi się renesansowy zamek z XVI w. Czas wolny. Może to dobry moment na spróbowanie pastis? Ten pachnący anyżkiem trunek to jeden ze smaków Prowansji. Podawany z kostkami lodu i wodą jest idealny na gorące przedpołudnie. Przejazd do Roussilon, pięknego miasteczka w regionie Luberon, znanego z ochrowej skały. Następnie przejazd do Bonnieux – kolejnego prowansalskiego miasteczeka, które urzeka każdą swoją uliczką, każdym domem i widokami. Tuż obok znajduje się Pont Julien stary rzymski most zbudowany w III w. p.n.e. Inna znana atrakcja w okolicy to cedrowy las, a także muzeum korkociągów. Dzień zakończymy degustacją wina.

DZIEŃ 6
Spokojny spacer w Lourmarin – to niewielkie miasteczko, które znajduje się w centrum Prowansji tuż przy południowym zboczu Masywu Luberon. To urokliwe miasteczko przyciąga turystów odwiedzających odrestaurowany zamek, a także grób Alberta Camus i stojący w centrum dom pisarza. Następnie przejazd do Marsylii – drugiego największego miasta Francji i stolicy Prowansji. Jest to miasto śródziemnomorskie i multikulturowe, otwarte na cały świat dzięki portowi. Bazylika Notre Dame de La Garde na wzgórzu La Garde to najsłynniejsza atrakcja miasta. Wjazd kolejką pod bazylikę. Na koniec dnia plażowanie na jednej z plaż przy Marsylii.

DZIEŃ 7
Śniadanie, wyjazd z hotelu na lotnisko w Marsylii. Wylot z Marsylii o godzinie 08h50. Przylot do Krakowa o godzinie 11h05.

Cena obejmuje

 • 6 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją w pokoju 2-osobowym,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP,
 • transfer autokarem po Prowansji,
 • transfer autokarem z lotniska,
 • transfer autokarem na lotnisko,
 • opieka pilota/ przewodnika wycieczki,
 • opłaty TFG,
 • opłata klimatyczna,
 • bilety lotnicze wraz z bagażem podręcznym i bagażem rejestrowanym (20 kg)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dodatkowych napoi i posiłków,
 • opłat za bilety wstępu (ok. 150-200 €),
 • degustacje, opłaty wjazdowe, zwyczajowe napiwki,
 • dopłata za pokój 1-osobowy (w miarę dostępności miejsc).

 

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30 % (2100,00 zł) w terminie do 3 dni od
otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli masz ochotę wyjechać z nami w podróż do Prowansji, skontaktuj się ze mną.
Zadzwoń: Agata Lefebvre
tel. 502 205 703 lub napisz wiadomość: contact@ist-polska.pl

  Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

  • atrakcyjna cena: taniej niż w serwisach internetowych

  • obsługa w języku francuskim i angielski: pomoc w załatwianiu spraw

  • pomoc w transferze z / na lotnisko

  • współpraca z profesjonalnymi przewodnikami

  Zapytaj o ofertę  Szukaj

  facebook