Korsyka to naprawdę ciekawy kierunek turystyczny. Każdego roku odwiedzana jest przez prawdziwe rzesze turystów, którzy spragnieni są niezapomnianych wrażeń. Renoma Korsyki determinowana jest nie tylko przez dużą liczbę zabytków, ale także przez wyjątkowy klimat. Jeżeli więc lubisz błogi odpoczynek na plaży, to miejsce to powinno być świetną opcją dla Ciebie.                 

Piaszczyste plaże na południu Korsyki

Korsyka obfituje w piękne plaże, które przypadną do gustu nawet szczególnie wymagającym turystom. Są one znane nie tylko z dużej wielkości, ale również z tego, że są idealnie czyste. Dzięki temu są ciekawym miejscem dla turystów z całego globu. Najbardziej popularna jest plaża Tamaricciu. Z wyglądu bardzo mocno przypomina ona Seszele, co sprawia, że doskonale sprawdza się u osób, które kochają afrykański klimat.

Przez lata symbolem tej plaży była sosna, która jednak została ścięta z powodu choroby. Wielu fanów ma też plaża Santa Giulia. Jest ona częścią międzynarodowego parku morskiego Bouches-de-Bonifacio. Jej znakiem rozpoznawczym jest turkusowa laguna, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świecie.  Aby pobyt w Korsyce był przyjemnością, warto przeanalizować także pobliskie hotele. Bardzo dobre recenzje ma chociażby Don Cesar. Jest to 5-gwiazdkowy hotel turystyczny, który jest uznawany za synonim najwyższej jakości.

Dla turystów ceniących sobie luksus interesujący może być też La Pinarello. Tuż obok tego hotelu znajduje się wiele atrakcji turystycznych, dzięki czemu doskonale sprawdzi się on u osób, które chcą odpoczywać w pobliżu najważniejszych plaż Korsyki. Godny uwagi jest także Grand Hotel de cala Rosa. Jego główną cechą są piękne widoki i strategiczne położenie, które sprawia, że świetnie spisze się u osób, które chcą przywieźć z Korsyki zapierające dech w piersi zdjęcia.

Ciekawostki turystyczne w Calvi

Calvi to niebywale popularna miejscowość we Francji, która obfituje w atrakcje turystyczne i jest prawdziwą wizytówką całej Korsyki. Jeżeli lubisz zwiedzanie, to szczególnie dobrą opcją dla Ciebie będzie Citadella di Calvi. Jest to legendarny obiekt historyczny, który uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc na Starym Kontynencie.

Jeśli natomiast lubisz sakralne zabytki, to obligatoryjną pozycją dla Ciebie powinno być Notre Dame de la Serra. Jest to zapierająca dech w piersi kaplica, która została zbudowana w XV wieku. Cechuje się ona położeniem na pięknym wzgórzu, które nadaje jej dodatkowego uroku. W Calvi nie brakuje także jakościowych hoteli. Jedną z najlepszych opcji będzie hotel La Villa Calvi.

Osoby ceniące sobie luksus i wygodę z pewnością doskonale poczują się w tym miejscu, gdyż hotel ten uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w całej Francji. Sprawia to, że jego odwiedzenie powinno być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Szukaj

facebook