Szukasz sposobu na ciekawe wakacje, ale nie umiesz znaleźć niczego ciekawego? W takim razie postaw na Grecję. Kraj ten jest idealną opcją dla turystów lubiących słońce, wysokie temperatury i dużą liczbę zabytków. Szczególnie rekomendowane jest odwiedzenie Chalkidiki, Korfu oraz Kos.                        

Fakultatywne wycieczki na Chalkidiki

Zwiedzanie Grecji warto rozpocząć od półwyspu Chalkidiki. Jego znakiem rozpoznawczym jest duża liczba pięknych plaż, która sprawia, że jest jedyny w swoim rodzaju. Czynnikiem determinującym popularność Chalkidiki są także pachnące lasy pionowe, które wyróżniają się ponadprzeciętną estetyką. Osoby odwiedzające ten półwysep mogą zwiedzieć chociażby Saloniki, które obfitują w piękne zabytki.

Dla osób zainteresowanych półwyspem Chalkidiki rekomendowane są wycieczki fakultatywne. Dzięki nim możliwe jest zwiedzenie najpiękniejszych miejsc na świecie, bez przesadnego obciążania swojego portfela. Podczas pobytu w Chalkidiki nie zapomnij o wybraniu dobrego hotelu. Bardzo dobrym wyborem będzie przede wszystkim Sani Asterias. Dla osób ceniących sobie luksus ciekawą opcją powinny być też hotele Porto Sani oraz Sani Dunes.

Piękne plaże Korfu

Obligatoryjnym elementem do zwiedzenia podczas pobytu w Grecji są też plaże Korfu. Bez wątpienia są one jednym z najciekawszych punktów całej Europy. Zwiedzanie ich warto rozpocząć od Agios Gordios. Jest to niebywale szeroka, piaszczysta plaża, która idealnie spisze się u osób ceniących sobie piękne widoki. Agios Gordios położona jest w pięknej zatoce, a jej urok determinuje bujna roślinność.

Sporo fanów ma również plaża Porto Timoni. Dobrze spisze się ona u turystów, którzy nie lubią zbyt dużego tłoku. Plaża ta jest bowiem relatywnie niewielka, przez co nie ma na niej wielu osób. Po spędzeniu czasu na plaży Korfu warto udać się do dobrego hotelu. Szczególnie rekomendowane są takie obiekty jak Ikos Odisia czy Ikos Dassia. Decydując się na pobyt w nich, na pewno nie odczujesz niedosytu.

Kiedy najlepiej jechać na Kos?

Jeżeli chcesz zachwycać się urokami Grecji, to warto odwiedzić wyspę Kos. Wyróżnia się ona pięknymi plażami, zabytkami, a także niesamowitą historią. Wiele osób nie wie jednak, kiedy warto ją odwiedzić. W praktyce, Kos to dobra opcja na cały rok, jednak szczególnie dobrze prezentuje się podczas czerwca, sierpnia i lipca. Jeżeli więc szukasz inspiracji na wakacje, to wyspa Kos będzie strzałem w dziesiątkę. W tym okresie woda będzie naprawdę ciepła, w efekcie czego kąpiele w niej powinny być istną przyjemnością.

Decydując się na wakacje na wyspie Kos, warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie. Szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego hotelu. W tej roli najlepiej sprawdzi się obiekt Ikos Aria. Jest on synonimem wysokiej jakości, dzięki czemu jest powszechnie rekomendowany dla wszystkich wymagających turystów.

Szukaj

facebook